عرضه برنج شمال
پنج شنبه , مهر ۲۹ ۱۴۰۰
خانه / برنج شمال / بهترین برنج عطری شمال در مازندران

بهترین برنج عطری شمال در مازندران

اگر می خواهید بهترین برنج عطری شمال در مازندران را به همراه قیمت عمده و نحوه خرید آن بشناسید این مقاله را از دست ندهید. معطرترین و خوشبوترین برنج ایرانی در مازندران کدام است؟ چه عواملی باعث معطر بودن برنج می شود؟

علت معطر بودن برخی از برنج های ایرانی چیست؟

یکی از بحث های داغ در حوزه برنج درباره عطر و بوی برنج است. اینکه چه عواملی منجر به معطر بودن برنج می شود بسیار جالب است.
در میان گونه های مختلف برنج های شمال می بینیم که برخی از گونه ها هیچ عطر و بویی ندارند. برخی دیگر عطر متوسط و برخی دیگر حاوی عطر و بوی بسیار بالا هستند.
با بررسی دقیق انواع برنج های شمال شاهد این موضوع هستیم که در میان برنج های کشت اول (تابستانه) و برنج های کشت دوم (پاییزه) یک تفاوت عجیب وجود دارد و آن مربوط به عطر برنج می شود.
برنج های پاییزه از قبیل برنج کشت دوم بینام یا برنج طارم راتون عطر بسیار بیشتری نسبت به برنج های تابستانه از قبیل برنج کشت اول طارم هاشمی، طارم محلی، بینام، فجر، شیرودی و ندا دارند.
تجربه ثابت کرده است که مهمترین علت در بوجود آمدن عطر خوش در برخی از برنج ایرانی بخاطر آب و هوای خنک و ملایم پاییزه است که برنج در این فصل تحت این آب و هوا رشد کرده و عطر بالایی به خود می گیرد.
هوای خنک پاییز زمانی که به خوشه های برنج برخورد می کند منجر به این می شود که برنج عطری شود.
یک مثال واضح می تواند در مورد برنج بینام باشد. برنج بینام کشت اول در در فصل تابستان رشد کرده و برداشت می شود را با همان برنج بینام در فصل پاییز مقایسه کنید. برنج بینام کشت دوم به مراتب عطر بیشتری نسبت به برنج بینام کشت اول تابستانه دارد.

بهترین برنج عطری شمال

بهترین برنج عطری مازندران

برای یافتن بهترین برنج عطری مازندران بایستی در میان برنج های پاییزه جستجو کرد. بصورت تجربی بهترین برنج های عطری مازندران به ترتیب زیر می باشند:

  1. برنج بینام کشت دوم (امراللهی)
  2. برنج طارم چین دوم (راتون)

همچنین اگر قرار باشد بهترین برنج عطری مازندران را در میان برنج های کشت اول اولویت بندی کنیم آنگاه بهترین برنج ایرانی عطری کشت اول به ترتیب زیر می باشد:

  1. برنج طارم محلی
  2. برنج طارم هاشمی
  3. برنج فجر محلی
لازم به ذکر است که برنج های پرمحصول شیرودی و ندا از برنج های رده پایین شمال هستند که عطر و بوی خاصی ندارند.

قیمت برنج های عطری شمال در مقابل برنج های غیرعطری شمال بالاتر است. مثلا برنج ایرانی عطری که گرانترین برنج مازندران شناخته می شود عطری ترین برنج مازندران نیز می باشد. برنج بینام کشت دوم عطری ترین و گرانترین برنج مازندران است که عطر آن فوق العاده می باشد بطوری که مقداری از این برنج در اتاق می تواند کل اتاق را معطر کند.

جهت خرید ایرنترنتی برنج کشت دوم بینام به عنوان بهترین برنج ایرانی عطری می توانید با ما ارتباط بگیرید.

بهترین برنج عطری شمال

پیشنهاد می کنیم حداقل برای یکبار بهترین برنج عطری شمال را تهیه و امتحان کنید…

جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

خرید برنج فجر

قیمت برنج شمال در شهرستان ها

قیمت خرید و فروش برنج شمال در شهرستان های مختلف ایران نسبت به شهرهای شمالی …

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا