عرضه برنج شمال
چهارشنبه , مهر ۲۸ ۱۴۰۰
خانه / شالی برنج / خرید و فروش عمده شالی برنج در مازندران

خرید و فروش عمده شالی برنج در مازندران

برای خرید و فروش عمده شالی برنج در مازندران می توانید با مدیر فروش مجموعه “برنج توسکا” ارتباط بگیرید. این مجموعه به صورت مستقیم انواع شالی های برنج را از خود شالیکار به مشتری در یزد، اصفهان، تهران، تبریز و … عرضه می کند.

شالی برنج چیست؟

بعد از رشد کامل گیاه برنج، برگ و خوشه های برنج به رنگ زرد و طلایی درمی‌آیند. همچنین بررسی داخلی شیره های داخلی خوشه های برنج می تواند نشانه خوبی برای رشد کامل برنج باشد.
خوشه های برنج بعد از رشد کامل آماده برداشت خواهند بود. در روش سنتی به کمک داس و در روش مدرن به کمک دستگاه کمباین این خوشه ها درو و برداشت می شوند.

خرید و فروش شالی برنج

بعد از درو خوشه های برنج بایستی برگ و ساقه های برنج از خوشه جداسازی شوند. در روش سنتی به کمک خرمن‌کوبی و در روش مدرن به کمک همان دستگاه کمباین برگ ها و ساقه ها از خوشه جدا می شوند. برگ ها و ساقه های برنج را “کاه” می نامند که عموما برای خوراک دام ها از آن استفاده می شود.
به خوشه های برنج که ساقه و برگ از آن جدا شده است “شالی برنج” یا “برنج نکوبیده” یا “برنج پوست نگرفته” یا “برنج پوست نکنده” می گویند. در واقع شالی برنج همان دانه های برنج است که هنوز کوبیده نشده است و به برنج سفید تبدیل نشده است.

خرید و فروش شالی برنج

انواع شالی های برنج

در بازار برنج از شالی های برنج های کم محصول، شالی برنج طارم و شالی برنج طارم هاشمی به صورت عمده خرید و فروش می شود. و از شالی برنج های پرمحصول، اغلب شالی برنج فجر و شالی برنج شیرودی و شالی برنج ندا خرید و فروش می شود.
در تصویر زیر نمونه ای از شالی برنج طارم هاشمی را مشاهده می کنید.

خرید و فروش شالی برنج

قیمت شالی برنج

تمام تاجران برنج در مازندران، به صورت سنتی عادت دارند شالی برنج را بر حسب واحدی بنام “خروار” خرید و فروش کنند.
اگر چه یک خروار معادل ۳۰۰ کیلوگرم است ولی منظور از یک خروار در میان تاجران مازندران فقط ۱۲۰ کیلوگرم است.
در اینجا قصد داریم به صورت کلی و بر حسب خروار (۱۲۰ کیلوگرم) قیمت انواع شالی برنج در مازندران را بررسی کنیم:

 • قیمت شالی برنج طارم: در ابتدای برداشت برنج طارم (اواخر تیر ماه و اوایل مرداد ماه) در سال ۹۷ هر خروار شالی برنج طارم تقریبا ۵۳۰ هزار تومان خرید و فروش می شد. قیمت شالی طارم در سال ۹۸ با توجه به نوسان قیمت ها قابل پیش بینی نیست ولی تخمین مجموعه ما برای سالی جاری این است که قیمت هر خروار شالی برنج طارم در سال ۹۸ نباید بیشتر از ۷۵۰ هزار تومان باشد.
 • قیمت شالی برنج طارم هاشمی: بخاطر نزدیک بودن کیفیت برنج طارم و طارم هاشمی، قیمت شالی این دو نوع برنج باهم تفاوتی ندارند.
 • قیمت شالی برنج فجر: قیمت شالی فجر مسلما از قیمت شالی طارم پایین تر است. در سال گذشته یعنی سال ۹۷ در یک اتفاق غیرمنتظره شاهد این بودیم که در مقطعی از سال (بهمن ماه و اسفند ماه) قیمت برنج فجر به قیمت برنج طارم رسیده بود.
  از یک طرف کمبود برنج فجر در بازار و از طرف دیگر بخاطر شباهت ظاهری برنج فجر به برنج خارجی قیمت برنج فجر در این مقطع از سال ۹۷ به قیمت برنج طارم رسیده بود.
  با این تفاسیر تخمینی برای شالی برنج فجر در سال ۹۸ در نظر نگرفتیم.
 • قیمت شالی برنج شیرودی: قیمت برنج شیرودی به علت کیفیت پایین تر همواره از قیمت برنج طارم و فجر ارزان تر است. در نتیجه شالی شیرودی از شالی طارم و فجر ارزان تر است.
  بخاطر شباهت ظاهری برنج شیروردی به برنج طارم همواره شاهد کلاهبرداری و ترکیب شالی این دو نوع برنج هستیم.
  بسیاری از تاجران متقلب با ترکیب شالی شیرودی با شالی طارم آنها را در یک خشک کن قرار داده و در یک نوبت آنها را شالیکوبی می کنند تا شالی شیرودی و شالی طارم به یک شکل و فرم کوبیده و تراشیده شوند.. این امر منجر به این می شود که تشخیص تقلبی و قاطی بودن برنج سفید تقریبا غیرممکن شود، مگر در هنگام پخت برنج.
 • قیمت شالی برنج ندا: قیمت شالی ندا معمولا به قیمت شالی شیرودی نزدیک است.

خرید و فروش عمده شالی برنج

خریداران شالی برنج، تاجران برنج، فروشندگان عمده برنج، کارخانه داران شالیکوبی، کارخانه داران سورتینگ برنج، شرکت های پخش و یا حتی کارخانه های بزرگ تولیدی (مانند شرکت چای و برنج گلستان جویبار) که به هر شکلی به شالی برنج مازندران به صورت عمده نیاز دارند برای خرید شالی برنج با قیمت رقابتی می توانند با مرکز فروش شالی برنج توسکا هماهنگی های اولیه با تماس تلفنی انجام بدهند.
جهت ثبت نهایی و عقد قرارداد می توانید به آدرس دفتر مرکزی برنج توسکا واقع در شهرستان جویبار مراجعه کنید.
مشتریان عزیز پیشنهاد می شود که در تیر ماه و مرداد ماه همزمان با فصل برداشت شالی های برنج (کشت اول) از شالیزارها و مزارع برنج روستای پهناب بازدید بفرمایید.

هدف مجموعه برنج توسکا عرضه برنج و شالی بی واسطه با بالاترین کیفیت ممکن به مصرف کننده می باشد
جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

قیمت شالی شیرودی

خرید و فروش شالی شیرودی در رشت

برای خرید شالی برنج شیرودی میتوانید با توسکا تماس بگیرید. برنج شیرودی از انواع برنج …

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا