عرضه برنج شمال
چهارشنبه , بهمن ۶ ۱۴۰۰
خانه / برنج طارم محلی / طارم هاشمی بخرم یا طارم محلی؟

طارم هاشمی بخرم یا طارم محلی؟

برنج طارم هاشمی بهتره یا طارم محلی؟ تفاوت برنج طارم و هاشمی چیست؟ اینها سوالاتی هستند که در هنگام خرید برنج طارم ذهن خریداران این محصول را به خود مشغول خواهد کرد. برنج طارم محصولی از خطه شمال کشور است که در استان های مازندران، گلستان و گیلان کشت میشود. برای اینکه فرق طارم و هاشمی را بیابید این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

فرق طارم و هاشمی

انواع برنج طارم

برنج طارم اصیل در استان مازندران کشت میشود که دارای انواع مختلفی است:

۱- برنج طارم هاشمی

۲- برنج طارم محلی

۳- برنج طارم دیلمانی

۴- برنج اهلمی طارم

۵- برنج طارم پاکوتاه

۶- برنج سنگ طارم

انواع برنج طارم از نظر ظاهری بسیار مشابه هستند و همینطور عطر و پخت یکسان دارند. بنابراین تفکیک آن ها عملی بسیار سخت خواهد بود. اما ویژگی هایی در آنها باعث تمایز از یکدیگر میشود. این ویژگی ها شامل:

  • میزان قد کشیدن برنج
  • اندازه دانه برنج
  • عطر برنج
  • طعم برنج
  • زمان پخت و دم کشیدن

فرق بین طارم و هاشمی

درمیان انواع برنج طارم، برنج طارم محلی و طارم هاشمی از بهترین و مرغوبترین ارقام کیفی برنج محسوب میشوند. برنج طارم محلی و طارم هاشمی از نظر ظاهری شبیه به هم هستند ولی دانه های برنج طارم محلی ممکن است کمی بلندتر باشد، ولی پخت این دو برنج یکسان است و به دلیل تشابه این دو برنج با هم، قیمت آن ها نیز یکسان است.

برنج طارم محلی نسبت به برنج طارم هاشمی عطر بیشتری دارد. اما در نظر داشته باشید که منطقه کشت برنج و زمان برداشت آن در عطر و پخت برنج موثر است. زمان برداشت برنج طارم اگر به فصل پاییز نزدیکتر باشد، محصول برداشت شده عطر و پخت بهتری خواهد داشت.

برنج طارم هاشمی به دلایل زیر پرفروش است:

۱) برنج طارم هاشمی پخت و عطر و طعم مناسبی دارد. تا چند روز بعد از پخت نرمی و طمع خود را حفظ میکند.

۲) این برنج در میان سایر برنج ها از مقاومت بیشتری در برابر آفت ها برخوردار است.

۳) مدت زمان میان کشت تا برداشت این برنج سریعتر از انواع دیگر است.

۴) برنج طارم دانه هایی کشیده و قلمی و رنگ سفید متمایل به کرم دارد. پس از پخت دانه های برنج کاملاً از هم جدا می شود و کیفیت بسیار عالی و مطبوع برنج ایرانی را دارد.

♦ تفاوت اصلی طارم محلی نسبت به برنج طارم هاشمی این است که برنج طارم محلی معمولا نسبت به طارم هاشمی عطر بیشتری دارد و این امر میتواند به عوامل گوناگونی از جمله زمان برداشت برنج مرتبط باشد.

نتیجه گیری: برنج طارم محلی و طارم هاشمی فرق چندانی با هم ندارند. برای خرید برنج باید به خالص بودن و عطر برنج توجه داشته باشید. ما در مجموعه توسکا به شما تضمین میدهیم که محصولی خالص به شما عرضه کنیم.

 

جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

قیمت برنج طارم هاشمی درجه یک شمال

در حال حاضر برنج انواع گوناگونی دارد که در اکثر مناطق شمالی ایران بیشترین میزان تولیدات را به خود اختصاص داده است که از بهترین و مرغوب ترین نوع برنج می توان به

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا