عرضه برنج شمال
سه شنبه , آبان ۴ ۱۴۰۰
خانه / برنج پرمحصول / قیمت برنج ایرانی پرمحصول در مازندران

قیمت برنج ایرانی پرمحصول در مازندران

قیمت برنج ایرانی پرمحصول مازندران در بازار چقدر است؟ سه گونه اصلی از برنج های پرمحصول مازندران کدام هستند؟ بهترین گونه برنج پرمحصول ایرانی کدام است؟ با ما همراه باشید.

برنج پرمحصول چیست؟

منظور از برنج پرمحصول در واقع اشاره به میزان محصول برداشت شده در هر متر مربع از شالیزار است. برخی از برنج های ایرانی در مقایسه با برنج های دیگر، محصول بیشتری در یک هکتار می دهند. به این برنج ها، برنج های پرمحصول می گویند.

قیمت برنج ایرانی پرمحصول

انواع برنج های پرمحصول مازندران

ممکن است گونه های مختلفی از برنج های پرمحصول در مازندران وجود داشته باشد ولی سه نوع برنج پرمحصول در مازندران کشت می شود که از اصلی ترین و پرطرفدارترین برنج های پرمحصول مازندارن است:

  • برنج فجر
  • برنج شیرودی
  • برنج ندا

برنج پرمحصول فجر هم از لحاظ عطر و هم از لحاظ پخت، بهترین برنج پرمحصول مازندران می باشد که به آن برنج فجر محلی گفته می شود. برنج فجر محلی جویبار در میان برنج فجر شهرهای دیگر از پخت و عطر بهتری برخوردار است.
این برنج بخاطر پخت عالی به عنوان برنج رستورانی شناخته می شود که اغلب رستوران ها از این برنج برای رستوران استفاده می کنند.

قیمت برنج ایرانی پرمحصول

برنج پرمحصول شیرودی از برنج های رده پایین مازندران است که عطر و بوی خاصی ندارد. برنج شیرودی با اینکه هنگام پخت شکسته و خرد نمی شود ولی نیم ساعت بعد از پخت اگر مصرف نشود کاملا خشک شده و نرمی خود را از دست می دهد.

قیمت برنج ایرانی پرمحصول

برنج ندا نوعی برنج پرمحصول می باشد که از لحاظ کیفیت عطر و پخت به برنج شیرودی نزدیک است. این برنج در حال منسوخ شدن است بطوری که برنج های فجر و شیرودی جای خود را به این برنج داده اند.

قیمت برنج ایرانی پرمحصول

قیمت برنج پرمحصول در مازندران

بدیهی است برنج های پرمحصول بخاطر کیفیت پایین تر نسبت به کیفیت برنج های کم محصول (کشت دوم بینام، دونوج طارم، طارم هاشمی و طارم محلی) از قیمت کمتری برخوردار می باشند.
هر ساله با توجه به میزان عرضه و تقاضا، قیمت برنج های پرمحصول نسبت به برنج کیفی طارم در مازندران سنجیده می شود.
اختلاف قیمت برنج های پرمحصول با برنج های کم محصول فقط به میزان تقاضا و عرضه آن بستگی دارد.

قیمت برنج ایرانی پرمحصول

در میان برنج های پرمحصول مازندران، قیمت برنج فجر از قیمت برنج های شیرودی و ندا بالاتر است ولی قیمت برنج های شیرودی و ندا معمولا در یک رده می باشد.

به عنوان مثال، اگر به سال ۹۷ برگردیم و قیمت برنج های ایرانی را بررسی کنیم به نتایج زیر دست خواهیم یافت؟

  • با اینکه انتظار می رفت اختلاف قیمت برنج طارم با برنج فجر و شیرودی بسیار زیاد باشد ولی قیمت برنج طارم با قیمت برنج های پرمحصول ۹۷ بسیار نزدیک بود. قیمت طارم تقریبا ۹۰۰۰ تومان و قیمت فجر تقریبا ۷۰۰۰ تومان و قیمت شیرودی و ندا تقریبا ۶۰۰۰ تومان بود.
  • بخاطر مسائل و مشکلات مختلف از جمله مساله کم آبی در سال گذشته، میزان عرضه برنج های پرمحصول بسیار کم بود و این امر منجر به افزایش قیمت برنج پرمحصول شمال شده بود.
  • بخاطر شرایط آب و هوایی خاص در سال گذشته، کیفیت برنج طارم پایین بود و در نتیجه تقاضا برای خرید برنج های فجر و شیرودی زیاد شده بود. همین امر منجر به افزایش قیمت برنج پرمحصول ایرانی شده بود.
جهت دریافت لیست قیمت تضمینی برنج پرمحصول مازندران با مجموعه برنج توسکا در ارتباط باشید.
جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی برنج ارزان

خرید اینترنتی برنج ارزان از مازندران

خریداران واقعی برنج شمال جهت خرید اینترنتی برنج ارزان از مازندران و دریافت مشاوره رایگان …

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا