عرضه برنج شمال
پنج شنبه , بهمن ۷ ۱۴۰۰
خانه / برنج نیم دانه / تحلیل قیمت برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰

تحلیل قیمت برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰

اگر می خواهید قیمت روز برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰ را دریافت کنید این مقاله را از دست ندهید. در اینجا با تحلیل و بررسی قیمت شالی و برنج قیمت نیم دانه تازه برداشت شده در اختیار شما قرار می گیرد.

تحلیل قیمت برنج نیم دانه امساله 1400

ویژگی های اصلی نیم دانه تازه برداشت شده

می دانیم برنج نیم دانه تازه یعنی نیم دانه مربوط به شالی برنج تازه برداشت شده در مرداد ماه. نیم دانه های نو و تازه برداشت شده بسیار خوش رنگ و خوش عطر هستند. رطوبت زیاد در نیم دانه های تازه تبدیل شده باعث خوش عطر شدن آن می شود.

در مقابل برنج نیم دانه کهنه پارساله قرار دارد. اگر به دقت به دانه های شکسته برنج پارساله نگاه کنید متوجه خواهید شد که رنگ دانه های روی آنها وجود دارد که یکدست بودن و یک رنگ بودن دانه ها را از بین می برد. علاوه بر این، برنج نیم دانه قدیمی پارساله معمولا بوی انبار می دهد.

ویژگی های اصلی نیم دانه تازه برداشت شده

لازم به ذکر است که برنج نیم دانه امساله هم ممکن است فاقد عطر باشد. برخی از برنج های ایرانی اصولا عطری نیستند. مانند برنج ندا و شیرودی. پس چطور می توان از برنج های شکسته ندا و شیرودی انتظار داشت که معطر باشند؟

برنج نیم دانه تازه برداشت شده اگر مربوط به برنج های کیفی باشد باید معطر باشد. مثلا برنج نیمدانه طارم باید عطری باشد. حال اگر برنج نیم دانه طارم تازه برداشت شده باشد باید عطر بسیار زیادی داشته باشد. در غیر این صورت باید به خالص بودن نیم دانه شک کرد.

به عنوان مثال بسیاری از سودجویان برای کسب سود بیشتر اقدام به ترکیب کردن نیم دانه طارم با نیم دانه شیرودی می کنند. زیرا قالب و شکل برنج های طارم وشیرودی بسیار به یکدیگر شبیه است. در صورت ترکیب شدن این دو نوع نیم دانه آیا می توانید به ناخالص بودن آن پی ببرید؟

در ادامه این مقاله به جواب این سوال دست خواهید یافت.

ویژگی های اصلی نیم دانه تازه برداشت شده

قیمت برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰ چقدر است؟

هر ساله با شروع برداشت شالی برنج بازار خرید و فروش برنج نیم دانه داغ می شود. در این مقطع زمانی به چند دلیل مختلف میزان خرید و فروش نیم دانه به اوج خود می رسد:

  1. نیم دانه ها تازه و نو هستند و این مورد بسیار مشتری پسند است.
  2. موجودی نیم دانه در کارخانه ها بالاست و قیمت نیم دانه مناسب است.
  3. نیم دانه تازه و خوش رنگ است و عطر بسیار خوبی دارد.
  4. اطمینان از خلوص نیم دانه ها نسبت به فصول دیگر بالاتر است.

در فصل برداشت برنج در مرداد ماه موجودی نیم دانه های در کارخانه های شالیکوبی و انبار کشاورزان بسیار مناسب است. با گذشت زمان و فروش نیم دانه ها موجودی نیم دانه در بازار برنج کم می شود. نبود نیم دانه منجر به کاهش کیفیت آن می شود. یعنی افراد سودجو بخاطر کمبود نیم دانه و برای تامین عمده سفارشات اقدام به ترکیب نیم دانه های کیفی و غیرکیفی می کنند.

قیمت برنج نیم دانه امساله 1400 چقدر است؟

در نتیجه بهترین زمان برای خرید عمده و خرده برنج نیم دانه در اوایل مرداد ماه است. زمانی که نیم دانه های تازه برداشت شده با کیفیت و قیمت بسیار مناسب در بازار برنج شمال یافت می شود.

قیمت برنج های نیم دانه بر اساس قیمت برنج کامل تخمین زده می شود. بر اساس تجربه قیمت برنج نیم دانه کمی بیشتر از نصف قیمت برنج کامل است. این موضع بخاطر محدودیت نیم دانه ها در بازار و تقاضای بالای آن است.

قیمت برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰ از این امر مستثنا نخواهد بود. یعنی زمانی که قیمت شالی طارم ۱۴۰۰ مشخص شود آنگاه قیمت برنج طارم ۱۴۰۰ مشخص خواهد شد. در نهایت با مشخص شدن قیمت برنج طارم ۱۴۰۰ قیمت روز برنج نیم دانه طارم ۱۴۰۰ بدست خواهد آمد.

ویژگی های اصلی نیم دانه تازه برداشت شده

نکته اساسی در خرید نیم دانه عطری طارم ۱۴۰۰ این است که ابتدا مرکز معتبر فروش برنج ایرانی را پیدا کنید به طوری که تجربه و تخصص کافی در زمینه برنج های نیم دانه ایرانی را داشته باشد.

کیفیت برنج نیم دانه به صورت مستقیم روی قیمت نهایی نیم دانه اثر می گذارد. تجربه به ما نشان می دهد که اغلب مشتریان ابتدا به دنبال خرید نیم دانه با کیفیت بالا هستند. سپس در کنار کیفیت به دنبال خرید نیم دانه کیفی با قیمت مناسب خواهند بود.

برنج های شکسته ایرانی از جمله برنج نیم دانه ابتدا باید به صورت تخصصی شناسایی و خریداری شوند. سپس باید ریزه ها و نیم دانه های ریز (نرمه) از نیم دانه جداسازی شده تا نیم دانه حاصل شده درشت و یکدست شود. در نهایت نیم دانه درشت باید سورت و تمیزشده در بسته بندی ۱۰ یا ۲۰ یا ۵۰ کیلویی با توجه به سلیقه مشتری به آنها عرضه گردد. در این میان قیمت نیم دانه درجه یک هم بسیار مهم خواهد بود.

قیمت برنج نیم دانه امساله 1400 چقدر است؟

تمامی موارد و جزییات فوق نیازمند تجربه و تخصص بالاست. مجموعه برنج توسکا با تخصص بالا در تامین عمده نیم دانه لیزری سورت شده آماده همکاری با شما مشتریان عزیز است. قیمت برنج نیم دانه امساله ۱۴۰۰ را از مشاورین فروش ما دریافت کنید.

جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

خرید و قیمت برنج نیم دانه عطری

برای اطلاع از قیمت برنج نیم دانه عطری و خرید این محصول به صورت عمده …

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا