عرضه برنج شمال
چهارشنبه , مهر ۲۸ ۱۴۰۰
خانه / برنج ایرانی / ۷ ویژگی برنج استاندارد ایرانی

۷ ویژگی برنج استاندارد ایرانی

این روزها تشخیص برنج خوب و سالم کمی مشکل به نظر میرسد این دشواری بیشتر و شامل برنج ایرانی میشود چون بافت برنج تقریبا به یک شکل بوده و نوع آن از نظر تجربی و پخت قابل امتحان است و گاها افراد خبره نیز در تشخیص این محصول دچار اشتباه می‌شوند. روش های تشخیص برنج خوب فراوانند و قبل از اینکه کیفیت برنج را بررسی کنید باید از اصالت برنج اطمینان پیدا کنید. ما در این مقاله ویژگی برنج استاندارد را به شما معرفی میکنیم تا ازین پس بدون نگرانی برنج ایرانی اصل بخرید.

ویژگی برنج استاندارد

روش‌های تشخیص برنج خوب

۱-  رنگ دانه های برنج: رنگ انواع برنج ایرانی با یکدیگر متفاوت است ولی با این حال برنج خوب ایرانی رنگی نیمه شفاف یا به تعبیری دیگر نیمه بلوری است ولی برنج های خارجی کدر رنگ هستند.

۲- سایز دانه های برنج: برنجی که به طور طبیعی کشت شده و مراحل گوناگونی را طی کند مطمئنا دانه­ های آن تا حدودی با یکدیگر متفاوتند. اگر برنجی که در دست دارید دانه­ های کاملاً همسان دارد، این برنج طبیعی نیست و وقتی در معرض حرارت مستقیم قرار بگیرند دود می کنند.

ویژگی برنج استاندارد

۳- عطر دانه های برنج: برنج خوب ایرانی عطر و طعم خوبی دارد که آن را از برنج های خارجی و همچنین برنج های کم کیفیت داخلی متمایز می­کند. برنج­های پرمحصول مانند برنج فجر و شیرودی و… نسبت به برنج­ های خوب مثل برنج طارم هاشمی عطر و بوی کمتری دارند.

روش تست برنج:

با قرار دادن مقداری برنج بین دو کف دست و دمیدن در آن (ها کردن)، باید بوی مطبوع آن به مشام برسد.

این کار را به روشی دیگر نیز می‌توانید انجام دهید یعنی چند دانه از برنج را بجوید و مزه آن را بچشید.

۴- درصد خرد دانه های برنج: یکی دیگر از ویژگی برنج استاندارد این است که درصد خرد برنج بسیار کم باشد. برنج که به طور طبیعی کشت شده و پس از انتقال آن به شالیکوبی و جداسازی پوسته مقادیر خرد در کنار دانه های درشت برنج وجود دارد برای یکدست کردن این برنج ها به روش مدرن از دستگاه های سورت و بوجار برنج استفاده میشود که این عمل سبب میشود درصد خرد برنج بسیار کم باشد.

 

۵- تمیزی و بند نداشتن برنج: برنجی که به خوبی خشک نشده باشد، به اندازه­ ی کافی سفت نشده و اصطلاحاً پوک است. برای تشخیص خشک بودن برنج آن را زیر دندان بگذارید و فشار دهید. برنج خوب و خشک شده نباید به راحتی بشکند و خرد شود همچنین بعد از خروج از کارخانه­ نباید در معرض باد یا هوای سرد قرار بگیرد، در غیر اینصورت دارای بند و ترک خواهد شد.

ویژگی برنج استاندارد

۶- نگهداری و نوع بسته بندی برنج: برای خرید برنج حتما به نحوه بسته بندی و ارسال آن توجه کنید چرا که کیسه های حاوی برنج باید نخی و عاری از رطوبت باشند. پس از خرید برنج، نوبت به نگهداری از آن می‌رسد. به یاد داشته باشید که برنج باید در جای خشک شود. گرمای عادی تابستان به برنج صدمه نمی‌زند ولی رطوبت هوا به آن لطمه میزند پس محل انبار کردن برنج باید دور از هرگونه آب و رطوبت باشد.

۷- قدرت پخت برنج: کیفیت پخت و عطر برنج پس از طبخ آخرین مرحله از ویژگی برنج استاندارد است چرا که اگر در مراحل قبلی نتوانستید از کیفیت برنج مطمئن شوید در این مرحله میتوانید به یقین برسید چرا که برنج ایرانی به دلیل عطر و پخت بینظیر مورد استقبال مشتریان قرار گرفته است. بهترین و موثرترین راه تشخیص برنج خوب ایرانی پخت آن است که له شدن، کف کردن، آب کشیدن و نگاه تجربی به پخت برنج و شناختی قبلی از پخت برنج خوب میتواند برای خرید یک برنج مرغوب به شما کمک کند.

ویژگی برنج استاندارد

 

 

جهت خرید این محصول می‌توانید با مدیر فروش "مجموعه برنج توسکا" تماس بگیرید:
مدیر فروش (علی ملایی)
راه‌های ارتباطی:
شماره موبایل اول: 09119055998
شماره موبایل دوم: 09354371643
آدرس دفتر مرکزی: استان مازندران، شهرستان جویبار، روستای پهناب، دفتر برنج توسکا
کد پستی: 4771185341

مطلب پیشنهادی

خرید برنج معطر

قیمت خرید برنج از شالیکار

امروزه با افزایش قیمت برنج ایرانی، خریداران و تاجران برنج به دنبال خرید مستقیم برنج …

Call Now Buttonتماس بگیرید
برنج شمال_توسکا